Festiwal Iceland Airwaves ogłosił pierwszych tegorocznych artystów

07 Lis 2018 Reykjavik

Chociaż do wydarzenia pozostało jeszcze ponad pół roku, już pojawiła się oficjalna informacja zawierająca sporą grupę zarówno islandzkich, jak i zagranicznych artystów, którzy zagrają na jubileuszowej, dwudziestej edycji festiwalu. Są wśród nich m. in. Agent Fresco, Superorganism czy estoński raper Tommy Cash.

Iceland Airwaves, zapoczątkowawszy swoją historię w jednym z hangarów na lotnisku w Reyjaviku, teraz odbywa się w sklepach muzycznych, muzeach sztuki, barach i kościołach ulokowanych w różnych miejscach stolicy wyspy. W ciągu czterech dni festiwal prezentuje szeroką gamę zarówno uznanych, jak i początkujących, godnych uwagi artystów spod szyldu szeroko pojętej alternatywy.

Bilety Early Bird są już możliwe do kupienia w cenie 14 900 koron islandzkich (ok. 500 zł). Dla osób podróżujących z wybranych państw dostępne są również pakiety zawierające przelot liniami Icelandair do Reykjaviku, zakwaterowanie i karnet na festiwal (konkretna oferta może się różnić w zależności od kraju).

Link do Early Bird https://tix.is/en/buyingflow/tickets/5320/
Link do pakietów
https://icelandairwaves.is/packages/

01 Gru
2019

Royal Republic w Polsce!

Kraków, Warszawa

Szwedzki zespół Royal Republic pojawi się w nowym roku w Polsce na dwóch koncertach – 1 grudnia w krakowskim Kwadracie i 2 grudnia w warszawskiej Stodole.

Grupa gra energiczne i niezwykle dobrze skomponowane rockowe piosenki, w których nie brak świetnie współpracujących gitar, mocnych bębnów i sprawnego wokalu. Pewnie większość z Was poznała zespół za sprawą dowcipnego utworu „Underwear”. Na tym jednak nie warto poprzestawać – w repertuarze grupy kryje się znacznie więcej równie zabawnych i fantastycznych rzeczy.

Od 2010 roku Royal Republic wydali trzy albumy – w tym jeden z akustycznymi (konkretnie country) wersjami ich utworów. Najnowsze wydawnictwo ukazało się już chwilę temu, bo w 2016 roku, ale może to jest jak z wulkanem – im dłużej nie wybucha, tym większa erupcja? Na koncertach energia z pewnością będzie rozsadzać kluby.

Promotor: www.livenation.pl

Terminy:

1.12.2019 – Kraków, Kwadrat

2.12.2019 – Warszawa, Stodoła

25 maja
2019

Men I Trust po raz pierwszy w Polsce!

Warszawa, BARdzoBardzo

Men I Trust, to trio z Montrealu, które zaskakuje świeżym podejściem do muzyki indie, mimo wyraźnych elementów vintage. Zespół powstał w 2014 roku i składa się z licealnych przyjaciół, Jessiego (bas i gitara) oraz Dragosa (klawisze), do których później dołączyła wokalistka Emma.

Men I Trust znani są ze świetnie skomponowanych piosenek o spokojnej melodii i prostym rytmie. Muzyka zespołu jest niesłychanie przestrzenna, a jej słuchanie można porównać do dryfowania na niekończącej się fali. Piosenki takie, jak „Lauren”, „Tailwhip”, czy „Show Me How” pozawalają na chwilę przenieść się do innej, lepszej rzeczywistości pełnej słońca i spokoju. Men I Trust wydali dotychczas dwie płyty, a premiera trzeciej zaplanowana jest na początek 2019 roku. Koncert odbędzie się 25.5. w warszawskim BARdzo Bardzo.

Promotor: Fource Entertainment, media@fource.pl, www.fource.pl

16 Kwi
2019

Little Big zagra w Warszawie!

Warszawa, Progresja

Winiary Bookings ogłosili niedawno, że 16 kwietnia w warszawskiej Progresji wystąpi Little Big – niezwykle ciekawa rosyjska grupa, która zbiera wszystkie stereotypy na temat własnego kraju i jego społeczeństwa i przepracowuje je w rave’owej formie, pełnej ironii i humoru.

Chociaż na gopnikach, broni i wyolbrzymionych cechach rapowego stylu ich twórczość się nie kończy – polityka, miłość czy refleksja na temat ludzkiego życia również zostają zaprezentowane w krzywym zwierciadle i tanecznej formie. Bezpardonowe i bezwstydne bity atakujące metalicznym donkiem i okraszone nieskrywanym rosyjskim akcentem to znak rozpoznawczy Little Big, którzy przywodzą na myśl rosyjską odsłonę Die Antwoord.

Listę najpopularniejszych utworów zespołu otwiera „Skibidi”, którego teledysk (mający prawie 80 mln. wyświetleń) krąży w Rosji jako mem za sprawą zaprezentowanego w nim tańca – równie absurdalnego jak cała piosenka, której tekst składa się z bełkotliwych sylab, a warstwa instrumentalna w dużej części wykorzystuje pianie koguta, szczekanie psa, rechotanie żaby, itp. #Skibidi stał się natomiast najpopularniejszym hasztagiem na rosyjskim Tik Toku.

Bilety na koncert można nabyć bezpośrednio na stronie organizatora bądź u dystrybutorów (choć dzień po ogłoszeniu połowa puli już podobno zniknęła…)

25 Mar
2019

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce!

Warszawa, Proxima

Sofi Tukker to nowojorski duet, który poznał się przypadkowo podczas uniwersyteckiego przedstawienia, w którym oboje występowali. Ich pierwsza napisana wspólnie piosenka „Drinkee” viralowo rozeszła się po sieci, co zaowocowało nominacją do Grammy i to na długo przed wypuszczeniem debiutanckiego albumu.

Dotychczas utwór został odsłuchany ponad 55 milionów razy na samym Spotify i uzyskał status międzynarodowego hitu zdobywając szczyty list przebojów na całym świecie. Na fali sukcesu zespół wydał uznaną przez krytyków i fanów EPkę „Soft Animals”, a ich kariera zaczęła nabierać zawrotnego tempa.

Kolejny rok w karierze Sophie Hawley-Weld i Tuckera Halperna pokazał, że sukces „Drinkee” to nie przypadek. W 2017 roku duet wypuścił singiel „Best Friend”, który okazał się równie wielką sensacją. Utwór nagrany wspólnie z Nervo został wybrany do ogólnoświatowej kampanii IPhone’a X i znalazł się na oficjalnym soundtracku do Fify 2018. Była to kolejna piosenka duetu, która podbiła światowe listy przebojów i znalazła się na wydanej w 2018 roku długogrającej płycie „Treehouse”, która zyskała setki milionów streamów na świecie, a Sofi Tukker zostali okrzyknięcie jednym z najważniejszych debiutów i największych objawień światowej sceny pop.

Koncert:

25.3.2019 Proxima, Warszawa

Bilety dostępne na fource.pl, goout.pl, eventim.pl, biletomat.pl, ticketmaster.pl i w Empikach.

Promotor: Fource Entertainment,  www.fource.pl

04 Mar
2019

DakhaBrakha w Polsce!

Wrocław, Warszawa, Kraków

Ukraiński fenomen DakhaBrakha który na swoim koncie ma występy na najważniejszych festiwalach m.in. Glastonbury, globalFES, czy polski OFF Festival, przyjedzie do Polski.

DakhaBrakha to kwartet z Kijowa grający muzykę z gatunku world music, choć sami określają ją mianem etno-chaosu. Zespół powstał w 2004 roku w Kijowskim Centrum Sztuki Współczesnej – DAKH.

DakhaBrakha w swojej twórczości sięgają nie tylko po pieśni ludowe z różnych regionów Ukrainy, ale także ich inspiracji można szukać od Afryki po Australię. Zespół znany jest ze świadomego eksperymentowania z instrumentami z całego świata, przez co ich muzyka jest tak niepowtarzalna i unikatowa. Podążają za tym fantastyczne występy na żywo

Nazwa zespołu pochodzi od staroruskich słów даха i браха znaczących „dawać”i „brać”. W jego skład wchodzą: Marko Halanevych – wokal, darbuka, tabla, didgeridoo, akordeon; Iryna Kovalenko ‒ wokal, djembe, bęben basowy, akordeon, instrumenty perkusyjne, bugay, zgaleyka, piano; Olena Tsibulska – wokal, bęben basowy, instrumenty perkusyjne; Nina Garenetska – wokal, wiolonczela, bęben basowy. Nad całością czuwa pomysłodawca zespołu, awangardowy reżyser Vladyslav Troitskyi, dzięki któremu występy DakhaBrakha są wspaniałym widowiskiem także wizualnym.

Zespół przyjedzie do Polski na trzy koncerty, 4.3. wystąpi we Wrocławiu, 5.3. w Warszawie, a 6.3 w Krakowie.

Koncerty:

4.3.2019 – Zaklęte Rewiry, Wrocław

5.3.2019 – Palladium, Warszawa

6.3.2019 – Kwadrat, Kraków

Bilety dostępne na fource.pl, goout.pl, eventim.pl, biletomat.pl, ticketmaster.pl i w Empikach.

Promotor: Fource Entertainment, www.fource.pl

27 Lut
2019

Morcheeba przyjedzie do Polski!

Warszawa, Gdańsk, Kraków

Morcheeba to legenda brytyjskiego trip hopu. Zespół powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych i wydał dotychczas dziewięć studyjnych albumów, które sprzedały się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. Twórcy hitów takich, jak „The Sea”, Otherwise”, czy „Rome Wasn’t Built In A Day” zgrają w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Obecnie trzon Morcheeby stanowią Skye Edawrds i Ross Godfrey, którzy też stworzyli zespół wraz z Paulem Godfreyem w 1995 roku. Morcheeba od ponad dwóch dekad utrzymuje się na piedestale najlepszych trip hopowych grup na świecie, niezmiennie zachwycając i zaskakując fanów.

Brytyjczycy przyjadą do Polski promować swój najnowszy, dziewiąty album „Blaze Away”, który został wydany po pięcioletniej przerwie. Płyta zadziwia świeżością i zręcznością, z jaką Skye i Ross poruszają się między muzycznymi gatunkami. Po ponad dwóch dekadach na scenie Morcheeba nie musi nic udowadnia

, tworząc muzykę bez schematów i ograniczeń. „Blaze Away” emanuje artystyczną wolnością i niezwykłą swobodą. Na płycie pojawiają się także znakomici goście, Roots Manuva, Benjamin Biolay, czy Amanda Zamolo.

Zespół znany jest z fantastycznych występów na żywo, o czym już niedługo przekonać się będą mogli polscy fani. Morcheeba przyjedzie do Polski by zagrać aż trzy koncerty, 27.2. wystąpi w Warszawie, 28.2. w Gdańsku i 1.3. w Krakowie. Poza utworami z najnowszej płyty na koncercie nie zabraknie największych hitów.

Koncerty:

27.2. Progresja, Warszawa

28.2. B90, Gdańsk

1.3. Kwadrat, Kraków

Bilety dostępne na fource.pl, goout.pl, eventim.pl, biletomat.pl, ticketmaster.pl i w Empikach.

Promotor: Fource Entertainment, media@fource.pl, www.fource.pl

21 Lut
2019

Tender wracają do Polski z nową płytą!

Warszawa, BARdzoBardzo

Tender przyjedzie do Warszawy 21. lutego w ramach trasy promującej nową płytę „Fear OF Falling Asleep”, która ukaże się 18. stycznia przez Partisan Records/[PIAS] Poland.

Tender to elektroniczny duet z Londynu, który został założony w 2015 roku przez Jamesa Cullena i Dana Cobba. Początkowo zespół miał być skromnym projektem dwójki współlokatorów, jednak przerodził się w coś znacznie większego. Ich pierwsza, wydana w 2017 roku płyta „Modern Addiction” zyskała uznanie krytyków i fanów na całym świecie, a single promujące album „Nadir”, czy „Outside” zdobyły serca słuchaczy, o czym świadczą miliony odsłuchów.

Nowe wydawnictwo „Fear Of Falling Asleep” zostało zainspirowane myślami, które pojawiają tuż przed zaśnięciem, gdy zapada cisza, a wątpliwości, strach i pragnienia wychodzą na jaw. Album promują dwie znakomite piosenki „Closer Still” i „Fear Of Falling Asleep”.

Promotor: Fource Entertainment, fource.pl

13 Lut
2019

Tommy Cash wystąpi w Polsce z nową płytą!

Wrocław, Warszawa, Kraków

Tommy Cash przyjedzie do Polski w lutym by zagrać trzy koncerty, we Wrocławiu, w Warszawie i w Krakowie, w ramach trasy promującą nową płytę zatytułowana „¥€$”. Premiera albumu przewidziana jest na 30. listopada, a „X-RAY” – pierwszy singiel promujący płytę – właśnie trafił do sieci.

Tommy Cash naprawdę nazywa się Tomas Tammemets i pochodzi z Estonii. Urodził się w 1991 roku – ostatnim roku trwania Związku Radzieckiego. Na jego twórczość silne wpłynęło dziedzictwo kultury rosyjskiej, którą raper zręcznie łączy z wpływami zachodnimi. Tommy stworzył swój własny, niepowtarzalny styl i zapoczątkował nowy nurt post-soviet rap, który to wpłynął także na sztukę uliczną i wizualną. Dzięki swojemu ekscentrycznemu wizerunkowi i znakomitym trapowym numerom zyskał rozgłos na całym świecie, a jego piosenki takie, jak „Winaloto”, czy „Pussy Money Weed” stały się globalnymi hitami. Tommy Cash znany jest również ze świetnie wyprodukowanych, ale dziwacznych klipów, które viralowo rozchodziły się po sieci, a ich oglądalność sięgnęła dziesiątek milionów. Artysta wystąpi 13.2. w Zaklętych Rewirach we Wrocławiu, 14.2. w Proximie w Warszawie i 15.2. w krakowskim Kwadracie.

Koncerty:

13.2.2019 Zaklęte Rewiry, Wrocław

14.2.2019 Proxima, Warszawa

15.2.2019 Kwadrat, Kraków

Bilety dostępne na fource.pl, goout.pl, eventim.pl, biletomat.pl, ticketmaster.pl i w Empikach.

Promotor: Fource Entertainment, www.fource.pl

09 Lut
2019

Cloud Nothings w Warszawie!

Warszawa

Cloud Nothings to zespół, który w swoich początkach istotnie więcej miał wspólnego z mglistą nicością niż z faktycznym zespołem. Był jedną z kilku fikcyjnych grup założonych przez Dylana Baldiego, kiedy ten studiował na Case Western Reserve University w Cleveland, Ohio. Zakładał on na Myspace konta kolejnych kapel, które potem zapełniał napisaną przez siebie muzyką. Twierdzi, że robił to dla własnej satysfakcji i ciągłego sprawdzania, czy jest w stanie napisać piosenkę, które będzie lepsza od poprzedniej.

 W zasadzie od początku muzyka spod szyldu Cloud Nothings łączy punkową energię z niemal popowymi pod względem chwytliwości kompozycjami, w których jednakowoż nie ma nic z banalności. Pierwszy koncert zespołu odbył się już w roku jego powstania (2009) w Market Hotel na Brooklynie, na zaproszenie niezależnego promotora, Todda Parkera. Wtedy Baldi szybko zaimprowizował pierwszy żywy skład grupy. Ośmioutworowa EPka, „Turning On” (później wydana w wersji rozszerzonej do 13 kompozycji) oraz długogrający debiut, „Cloud Nothings”, wciąż jednak były dziełem samego założyciela (wyłączając produkcję tego ostatniego).

Dopiero album „Attack On Memory” przyniósł nagrania zrealizowane z udziałem innych muzyków. Otrzymał on od portalu Pitchfork tytuł „Best New Music”, podobnie jak jego następca, „Here And Nowhere Else”, z 2014 roku. Twórczość Cloud Nothings była już jednak od początku dostrzegana i doceniana zarówno przez Pitchfork, jak i inne znaczące tytuły, takie jak NME i Rolling Stone. Utwór „I’m Not Part Of Me” pojawił się natomiast w grze „Tony Hawk’s Pro Skater 5” oraz filmie „Almost Friends”. Rok po wydaniu „Here And Nowhere Else” ukazał się album nagrany wspólnie przez Cloud Nothings i zespół Wavves, pt. „No Life For Me”.

Po dwuletniej przerwie grupa wypuściła płytę „Life Without Sound”, a ich najnowszym dziełem jest zeszłoroczny „Last Building Burning”. Album prezentuje zauważalną zmianę w muzyce grupy, zawierając agresywniejszy niż większość kompozycji utwór „On An Edge”, czy dziesięciominutowy, „Dissolution. Wydawnictwo jest promowane przez obecną trasę koncertową, w ramach której Cloud Nothings po raz pierwszy zawitają do Polski.

Ich występ odbędzie się 09.02.2019 w warszawskim klubie Pogłos. Bilety można nabyć na stronie organizatora (Winiary Bookings, 59 zł) bądź u dystrybutorów (65 zł).

09 Lut
2019

While She Sleep na dwóch koncertach w Polsce!

Warszawa, Kraków

While She Sleeps w Polsce byli już kilkakrotnie, ale chyba przełomowym momentem dla zespołu z Sheffield był rok 2017, kiedy to występowali razem z Architects oraz koncert w krakowskim ZetPeTe, po którym publiczność wyszła z klubu zlana potem i w pełni usatysfakcjonowana z występu.

Tym razem WSS przyjeżdżają do Warszawy (Proxima, 9.02.2019) i Krakowa (ZetPeTe, 11.02.2019) promować nowy album „So What?”, który ukaże się 1 marca 2019. Zespół ma na koncie jeden mini-album „The North Stands For Nothing” wydany w roku 2010 oraz trzy albumy studyjne „This Is the Six”, „Brainwashed” oraz „You Are We”. Ekipa, której przewodniczy charyzmatyczny wokalista Lawrence Taylor może pochwalić się nie tylko współpracą z liderem Bring Me The Horizon – Oli Sykesem, zespół posiada także markę odzieżową Knight And Dellaway oraz po raz pierwszy w tym roku zorganizował festiwal muzyczny Festivile w Sheffield.

W roli supportów wystąpią kanadyjskie Stray From The Path, francuskie Landmvrks oraz angielskie Trash Boat!

Bilety w cenie 79 zł dostępne są za pośrednictwem strony organizatora – Winiary Bookings.

STRAY FROM THE PATH (USA/Long Island, New York) – hardcore

Życie często przypomina grę w szachy. Gracze poza naszą kontrolą wykonują ruchy, które wpływają na nasze codzienne życie. Uznanie pozostaje jednak pierwszym krokiem do rewolucji. Po poznaniu gry możesz zmienić wynik. Na szóstym pełnym albumie „Only Death Is Real” Stray From The Path bada pole gry i dostarcza książkę krwawych notatek bitewnych wykrawanych w energicznym hardcore, metalowym ogniu i hip-hopowej poezji.

LANDMVRKS (Marsylia/Francja) – metalcore/hardcore

Landmvrks powstało w 2014 roku we Francji. W skład zespołu wchodzili wokalista Florent Salfati, perkusista Nicolas Soriano, basista Rudy Purkart i gitarzyści Nicolas Exposito i Thomas Lebreton. W sierpniu 2014 roku wydali swój pierwszy teledysk „Meaningless” jako swój pierwszy singiel, a miesiąc po miesiącu ukazały się inne teledyski „Empty Place” „Outside and In” i „Winter” z udziałem Mattéo z zespołu Novelists. Przez dwa lata zespół pracował nad swoją pierwszą pełnometrażową płytą o nazwie „Hollow” i wydali ją samodzielnie w maju 2016 roku. Przez cały rok koncertowali w całej Europie, grając na wielkich festiwalach u boku takich zespołów jak Architects, Pierce the Veil czy The Devil Wears Prada. Pod koniec 2017 roku Thomas Lebreton rozstał się z zespołem. Landmvrks podpisało kontrakt z Arising Empire w 2018 roku na wydanie drugiego albumu „Fantasy”, który ukaże się 2 listopada 2018 roku. Niedawno ukazał się pierwszy singiel z płyty zatytułowany „The Worst Of You And Me”.

TRASH BOAT (Saint Albans / UK) – pop punk/screamo

Trash Boat to pop punkowa grupa należąca do stajni Hopeless Records pochodząca z Saint Albans w UK. Polscy fani mieli okazje widzieć ich już przy okazji koncertów z ROAM w Warszawie oraz z Beartooth w Poznaniu. Obecnie zespół promuje swój nowo wydany album „Crown Shyness”.