Gdzie jechać w te wakacje?

Sezon urlopowy powoli się zbliża i coraz więcej z nas planuje swoje urlopy. Stajemy przed nie lada zadaniem, ponieważ musimy się w końcu na coś zdecydować. Równolegle z tym rusza także sezon na letnie festiwale muzyczne. Warto zatem połączyć te dwie rzeczy i zahaczyć o któryś z muzycznych eventów.

 

Ostatnie badania wykazały, że osoby, które skończyły 30 rok życia nie słuchają nowej muzyki i nie szukają nowych zespołów. Jednak, gdy spojrzymy na naszych kolegów siedzących przy biurkach zobaczymy, że większość z nich podczas swojej pracy słucha właśnie muzyki. Czego zatem słuchają i czy faktycznie nie odkrywają już nowych zespołów, tylko skupiają się na tym co znają?

Nawet jeśli, to może czas to zmienić i przy okazji wyboru miejsca urlopowego sprawdzić co się dzieje w pobliżu i poszukać alternatywnych festiwali, które nie przytłaczają liczbą uczestników, a prezentują wielu ciekawych artystów.

LIPIEC

Les Eurockéennes

5-8 lipca 2018, Belfort, Francja

Les Eurockéennes, wznoszący się na półwyspie w samym środku Lac de Malsaucy, słynie z pięknych widoków, z którymi niewiele festiwali na całym świecie może się równać. Pośród pięknych krajobrazów rozbrzmiewa muzyka rockowa, pop i elektronika.

Line-up: Liam Gallagher, Portugal. The Man, Cigarettes After Sex, Superorganism, Zeal & Ardor

 

 

 

Dour Festival  

11-15 lipca 2018, Borinage Terrils, Belgia

Festiwal składa się obecnie z 4 dni, 9 scen i ponad 280 zespołów i DJ-ów. Występy festiwalowe prezentują szeroką gamę gatunków muzycznych, takich jak: electro, rock, drum and bass, pop, R&B, reggae, house, punk, hardcore, metal, hip-hop, indie, techno i wiele innych.

Line-up: alt-J, Paul Kalkbrenner, The Chemical Brothers, Shame, Son Lux, Slowdive

 

 

Latitude

 12-15 lipca 2018, Southwold, UK

Jezioro Latitude jest natychmiast rozpoznawalnym punktem centralnym festiwalu, pośród którego wiruje muzyka, komedia, teatr i poezja.

Line-up: The Killers, Wolf Alice, The Charlatans, Jesse Ware, The Vaccines

 

 

 

Melt! Festival

13-15 lipca 2018, Gräfenhainichen, Niemcy

Mieszczący się w dawnej kopalni, wraz ze strukturami przemysłowymi i malowniczym jeziorem w tle. Muzyka oferowana tutaj jest wyraźnie alternatywna.

Line-up: Mura Masa, The xx, Gurr, Tommy Cash, Alma, The Blaze, Odesza

 

 

 

Electric Castle

18-22 lipca 2018, Zamek Bánffy, Rumunia

To wyjątkowe, oszałamiający festiwal, który każdego roku odbywa się na spektakularnych terenach Zamku Bánffy w Transylwanii. Zaskakuje sposobem, w jaki ludzie wchodzą w interakcję z muzyką, łącząc sztukę, technologię i wizualną innowację z eklektyczną linią muzyczną, przełamując granice między muzyką elektroniczną a reggae, mainstreamem i subkulturą.

Line-up: Groove Armada, Yonaka, London Grammar, Jessie J, Kensington, The Horrors

 

 

 

Positivus

20-22 lipca 2018, Salacgrīva, Łotwa

Positivus to największy festiwal muzyki i sztuki w krajach nadbałtyckich. Oprócz głównej sceny muzycznej, festiwal oferuje także wiele innych atrakcji i aktywności.

Line-up: Nick Cave & The Bad Seeds, Years & Years, Ivan Dorn, The Prodigy

 

 

 

SIERPIEŃ

OFF Festival

3-5 sierpnia 2018, Katowice, Polska

Choć skala i rozmiar festiwalu wzrosły w ciągu ostatniej dekady, jedną rzeczą, która nigdy się nie zmieniła na OFF Festivalu w Polsce, jest zaangażowanie w pokazywanie najlepszych alternatywnych, niezależnych muzycznych talentów.

Line-up: M.I.A., Housewives, Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear

 

 

Brutal Assault 

8-11 sierpnia 2018, Jaromierz, Czechy

To festiwal muzyki metalowej odbywający się co roku w sierpniu w Czechach. Od roku 2007, od XII edycji odbywa się na terenie Twierdzy Josefov.

Line-up: Behemoth, Aura Noir, Danzig, Gojira, Bleed From Within, Counterparts

 

 

 

MS Dockville

17-19 sierpnia 2018, Hamburg, Niemcy

Największą wyspą rzeczną w Europie jest hamburska dzielnica Wilhelmsburg, siedziba MS Dockville. Ten festiwal odbywa się w lesie wzdłuż brzegu Łaby. Nie znajdziecie tu dużych nazwisk, zamiast tego organizatorzy wybierają zespoły, które podbijają trendy i rzeźbią własną ścieżkę.

Line-up: Princess Nokia, Welshy Arms, Oscar And The Wolf, Sam Fender, Everything Everything

 

 

 

Soundrive Festival

30 sierpnia – 1 września 2018, Gdańsk, Polska

Festiwal znajduje się w samym sercu Stoczni Gdańskiej, gdzie w 1980 roku powstał ruch „Solidarności”. Unikalne połączenie muzyki alternatywnej i postindustrialnych lokalizacji nadaje mu niepowtarzalny klimat.

Line-up: Iceage, Princess Chelsea, Jonathan Bree, Crimer, HMLTD, Baltra, Japanese Breakfast

 

 

WRZESIEŃ

Lollapalooza Berlin

8-9 września 2018, Berlin, Niemcy

Lollapalooza Berlin, to festiwal wielogatunkowy, który odbywa się w stolicy Niemiec. Seria Lollapalooza jest jedną z najbardziej wpływowych i udanych serii festiwalowych na świecie i po prostu jest jednym z tych festiwali, które musisz zobaczyć, zanim nadejdzie czas.

Line-up: Ben Howard, Fink, Kraftwerk, The Weekend, The Wombats

 

 

Waves Vienna

27-29 września 2018, Wiedeń, Austria

Jet to festiwal showcase’owy, na którym można zobaczyć wiele nowych zespołów. Wszystko odbywa się w klubach zlokalizowanych blisko siebie, dlatego można zobaczyć wiele zespołów.

Line-up: Tamino, Blind Butcher, Jamie Isaac, Bowrain, Low Potion, Theodore